Drobečková navigace

Úvod > O obci > Aktuality > Bystré v Orlických horách - podorlická liga

Bystré v Orlických horách - podorlická liga

Bystré v Orlických horách 16.5.2015

Byl to druhý závod podorlické ligy, kde se běhá dvoukolově na nástřikové terče a obě kategorie na 2B. Této soutěže se zúčastnilo 9 týmů žen a 12 týmů mužů.

Útok mužů:

V prvním pokusu byl útok velmi pěkně rozběhnutý, bohužel troják si neuvědomil, že se běží pouze na 2B, chtěl běžet dál a vytrhl si rozdělovač z rukou, kvůli tomu proudaři nedoběhli na čáru a čas byl 28:10.

Ve druhém pokusu levý proudař nestihl včas zapojit proudnici, ale díky rychlé reakci na rozdělovači, který mu vypnul vodu, zapojil a nastříkal s časem 28:29. Za zmínku stojí čas pravého proudaře 24:26, který by stačil na 6. místo.

Lepší čas se započítává do ligy a s ním muži skončili na 10. místě a získali 1 bod.

Útok žen:

Při prvním pokusu byl problém vzadu, ale díky výkonnější mašině a strojnici, která šla pod plným plynem, se ztráta docela dohnala. Jenže proudařky nečekaly takový proud, rozhodilo je to a nastříkaly za 29:79.

Ve druhém pokusu byl útok krásně rozběhnutý, až na to, že si strojnice trošku pohrávala s vodou. Do proudů šla naplno a ubrala až po delší době, čímž proudy rozhodila a zkazila tak možná čas na osobák. Ale proudařky se s tím popraly a následovalo zlepšení na 27:61. S tímto časem ženy skončily na krásném 2. místě a získaly 4 body.