Obec Tutleky je jednou z nejstarších
osad v Čechách.
Historie obce
Drobečková navigace

Úvod > O obci > Sbor dobrovolných hasičů

znak hasiči

Sbor dobrovolných hasičů

V roce 2015 má sbor dobrovolných hasičů v Tutlekách 66 členů.

Složení současného výboru:

Starosta

Tomeš František

Velitel

Petrlák Josef ml.

Strojník

Jansa Bohumil, Martin Petrlák

Preventista

 Josef Rohlena

Jednatel

Kubcová Jana

Hospodář

Dufková Šárka

Vedoucí žen

Jaroslav Keprta

vedoucí mužů

Martin Petrlák

Členové

Tomšová Radka

 

 Barvínek Ladislav

 

 Jaroslav Keprta

 

Sbor dobrovolných hasičůSbor dobrovolných hasičů

V roce 2015 soutěží jedno družstvo mužů, jedno družstvo žen. Dosahují dobrých výsledků, které je řadí na přední místa okresních soutěží.

Sbor dobrovolných hasičů

Každoročně se v Tutlekách pořádá Noční soutěž v požárním útoku, která je velice atraktivní a navštěvována družstvy i z jiných okresů. Loni proběhl již 15. ročník.

noční soutěž

noční soutěž

Organizace se věnuje i další kulturní činnosti jako je pořádání bálů, tajných výletů, pálení čarodějnic. Tato činnost je finančně zabezpečována sběrem železného odpadu a sponzorskými dary.

Historie hasičů

Sbor dobrovolných hasičů v Tutlekách byl založen 4. dubna 1941 nařízením okresního úřadu. znak hasičiNa ustavující valné hromadě byli zvoleni tito členové výboru :

Svatoš František    -    starosta sboru
Adámek Antonín    -    velitel
Fajgl Rudolf    -    zástupce velitele
Čižinský Vilém    -    jednatel
Vaněk František    -    pokladník
Beneš Václav    -    vzdělavatel

Sbor byl postupně a dosti rychle vyzbrojován. Již 16. července 1941 byla zakoupena motorová hasičská stříkačka model 323, dále bylo zakoupeno 140 m konopných hadic, dvě protiplynové masky, sedm opasků a další potřebné vybavení.Dne 27.října 1941 bylo zakoupeno osobní auto značky ,,Walter.”

hasičská technika

Na valné hromadě 14. září 1950 bylo rozhodnuto o stavbě hasičské zbrojnice přestavbou místní mostní váhy. V roce 1951 došlo k reorganizaci hasičstva - přestal se používat název hasiči a nově se zavedl název požárníci.

hasičská zbrojniceJiž od samého počátku  se sbor zabýval nejen vzděláváním a přípravou na hašení případných požárů, ale také povznášel kulturní život v obci pořádáním tanečních zábav a dokonce i vlastním divadelním vystoupením.

Od roku 1948 byl otevřen nový Kulturní dům v Tutlekách, a tak se veškerá kulturní činnost hasičů (zábavy, plesy, divadelní hry a jiné akce) přenesla do této nové budovy.

 

 

Sbor dobrovolných hasičůSbor dobrovolných hasičů